Korea Południowa i Japonia 2025 r.

Seul - Strefa DMZ - Paju - Jeoldusan - Bundang-dong - Solmoe - Haemi - Gyeongjyu - Busan - Oryukdo Skywalk - Gamcheon - Namyang - Seul - Tokyo - Góra Fuji - Jezioro Ashi - Góra Komagatake - Tokyo

 

w terminie: 14 - 26 maja 2025 r.                                /13 dni/

Pielgrzymka do Korei Południowej to wyprawa do nowoczesnego kraju w Azji, 12 gospodarki na świecie, ojczyzny m. in. Samsunga, LG, Hyundai i Kia. Korea od wieków była przesiąknięta chińskimi ideami konfucjanizmu i buddyzmu. Chrześcijaństwo zaczęło tu docierać po wydaniu w 1603 r. w Chinach „De Deo Verax Disputatio”, dzieła jezuity Matteo Ricci. Nowa wiara zaciekawiła uczonych Szkoły konfucjańskiej w Korei, szukających odpowiedzi na pytania o sens ludzkiego istnienia. Uczeń Yi Seung-hun przybył do Pekinu aby zgłębić wiedzę na ten temat, jako pierwszy Koreańczyk, został tam ochrzczony w 1784 r., otrzymując imię Piotr. Pierwszym Koreańczykiem, który został kapłanem w 1845 św. Andrzej Kim Tae-gon. Władze Królestwa Joseon (Korei) w obawie o ład społeczny, zakazały chrześcijaństwa wszczynając serię prześladowań. W XIX wieku przybyli misjonarze protestanccy, a po wojnie koreańskiej, z wojskiem amerykańskim dotarli nowi misjonarze z USA. Jan Paweł II odwiedził Koreę w 1984 r. i 1989 r., Franciszek w 2014 r. Współcześnie Kościół Katolicki w 52 mln Korei Południowej liczy ponad 5 mln wiernych i dynamicznie się rozwija. Japonia, Kraj Wschodzącego Słońca, dzięki produkcji samochodów, elektroniki i nowym technologiom, 4 potęga gospodarcza na świecie. W 1549 r. na Kiusiu przybył z portugalskimi kupcami jezuita św. Franciszek Ksawery, potem dotarli tu franciszkanie i dominikanie. Ekspansja handlowa z Europy Zachodniej znalazła odbicie w polityce Cesarstwa Japonii. Wzajemne animozje między protestanckimi Holendrami a resztą katolickich kupców podburzały lokalne negatywne nastroje. W 1587 r. wydano dekret zakazujący wyznawania wiary chrześcijańskiej. Rozpoczęły się prześladowania, trwające ponad 300 lat. Pierwszych 26 ukrzyżowano w 1597, m. in. japońskiego jezuitę o. Pawła Mikę. Jedną z późniejszych ofiar był jezuita o. Wojciech Męciński z Osmolic (1643 r.). Mimo grożącej śmierci, wielu chrześcijan przetrwało w okolicy Nagasaki. W XIX w., po wprowadzeniu swobody wyznania, do Japonii powrócili na nowo misjonarze. W 1930 r. przybył o. Maksymilian Kolbe wydając japońską wersję „Rycerza Niepokalanej”. Klęska Japonii podczas II wojny światowej postawiła kraj na ideologicznym rozdrożu. Mury wiekowej izolacji zaczęły pękać - dając pole ewangelizacji. Liczba katolików to ok. 450 tys. w 124 mln kraju. Jan Paweł II odwiedził Japonię w 1981 r., a papież Franciszek 23-26 listopada 2019 roku.


PROGRAM:
Dzień 1 (środa)
Godz. 09.00 - zbiórka na lotnisku Warszawa - Okęcie, w terminalu głównym odlotów międzynarodowych. Odprawa, o 12.10 wylot do Korei Południowej, do Seulu. Lot bezpośredni trwa 11 godzin 10 minut. Podczas lotu serwowane są bezpłatne posiłki i napoje.

Dzień 2 (czwartek)
Przylot do Korei Południowej na lotnisko Incheon w Seulu ok. godz. 06.20 rano (czas polski + 7 godzin). Przejazd do centrum, do ruchliwej i turystycznej dzielnicy Myeongdong. Zwiedzanie: Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP wzniesiona w miejscu spotkań i zgładzenia pierwszych męczenników. W 1984 r., na 200-lecie chrześcijaństwa w Korei, Jan Paweł II dokonał tu aktu poświęcenia narodu koreańskiego Maryi. Papież Franciszek sprawował tu Mszę św. w intencji pokoju i pojednania. Spacer słynną ulica handlową Myeongdong. Przejazd do hotelu na odpoczynek, obiadokolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Dzień 3 (piątek)
Śniadanie. Zwiedzanie Seulu: Brama Ghanghamun - świadek cierpień, obcych inwazji i odrodzenia Korei Południowej, w 2014 r. była także tłem beatyfikacji 124 męczenników. Pałac Gyeongbokgung - główna rezydencja królewska, składającą się z wielu pawilonów, dziedzińców, bram i mostów, zabytek z Listy UNESCO. Muzeum Etnograficzne. Bukhon Hanok Village - dzielnica starych domów „hanoków”. Park Strumienia Cheonggyecheon - nowoczesna promenada wzdłuż potoku Cheonggyecheon. Przejazd do Jeoldusan do Sanktuarium Męczenników „Ściętych Głów”, nad rzeką Han. W latach 1866-1873 było to miejsce straceń pierwszych chrześcijan: Kościół, Muzeum i Park Męczenników Koreańskich. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Seulu i nocleg.

Dzień 4 (sobota)
Śniadanie. Wyjazd do DMZ - Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej, obszaru 4 km x 238 km oddzielającego od 1953 r. obydwie Koree. Pawilon Imjingak - wyznaczający dokładny środek strefy. Przejście przez punkt kontrolny, kontrola paszportowa. DMZ - film informacyjny oraz ekspozycja, tzw. trzeci tunel - drążony przez Koreę Północną, punkt obserwacyjny Dora, Stacja Dorasan, Most Wolności - zamknięty od strony północnej. Paju - Katolicki Kościół Żalu za Grzechy i Pokuty wzniesiony blisko strefy, jako miejsce modlitwy o pokój i pojednania na Półwyspie Koreańskim. Poświęcony w 2013 r. w 60 rocznicę zawieszenia broni, po wojnie 1950-1953. *W razie ogłoszenia szkolenia wojskowego/alarmu w strefie DMZ, program zwiedzania ulegnie korekcie. Powrót do Seulu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji, nocleg.

Dzień 5 (niedziela)
Śniadanie. Seul. Pałac Changdeokgung - letni pałac królewski, pięknie wkomponowany w krajobraz, zabytek z listy UNESCO. Wjazd kolejką linową na wzgórze z wieżą telewizyjną, wjazd na platformę widokową na wieży N Seoul Tower, z rozległą panoramą na metropolię. Przejazd poza Seul do Bundang-dong - zwiedzanie: Katedra św. Jana Apostoła - świątynia w stylu neogotyckim (1993 r.), jeden z największych kościołów Azji. Wewnątrz znajduje się kopia Piety Michała Anioła oraz ciekawa spiralna klatka schodowa, której ściany zdobią sceny z Księgi Genesis, życia i Pasji Jezusa i Dziejów Apostolskich. Powrót. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6 (poniedziałek)
Śniadanie. Seul. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do prowincji Chungnam do Solmoe na „Wzgórze Lasku Sosnowego”, na którym wznosi się Dom Rodzinny św. Andrzeja Kima Tae-gon (1891-1946), pierwszego księdza koreańskiego i męczennika. Kościół św. Andrzeja Kima z jego relikwiami, Droga Krzyżowa, Sala Pamięci, Arena - przypomina piaszczyste miejsce nad rzeką Han w Seulu, gdzie został ścięty. Młode małżeństwa modlą się tu o potomstwo. Przejazd do Haemi - Sanktuarium Męczenników, gdzie ponad 1000 katolików zostało powiązanych a następnie pochowanych żywcem w latach 1866-1882. Miejsce to jest nazywane "Yeosutgol", na pamiątkę ostatnich modlitw i śpiewów "Yesumaia" (Jezus Maria), wznoszonych w obliczu śmierci. Przejazd ok. 4 godz. na południowy-wschód Półwyspu Koreańskiego do miasta Gyeongjyu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 (wtorek)
Śniadanie. Gyeongjyu - miasto na południu Korei, jedna z historycznych stolic w VII-IX w., w czasach Królestwa Sulla. Na obrzeżach znajduje się Park Narodowy, a na jego terenie obiekty wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Świątynia Bulguksa - główna siedziba szkoły buddyzmu Johye w Korei, z cennymi pagodami, mostami, Grota Seokguram - dwukomorowa grota skalna z potężnym pozłacanym posągiem Buddy. Dalszy przejazd do Busan - 2-go największego miasta w Korei Południowej (ok. 3,5 mln os.), ośrodka przemysłu stoczniowego i ważnego w skali światowej portu nad Morzem Japońskim. Zwiedzanie: Haedong Yonggungsa - świątynia Buddy wzniesiona na skalistym wybrzeżu, Katedra Namcheon p.w. św. Krzyża - współczesna świątynia z witrażowym dachem-ścianą. Obiadokolacja i nocleg w Busan.

Dzień 8 (środa)
Śniadanie. Przejazd na wybrzeże na Oryukdo Skywalk - „spacer po niebie” po szklanej platformie, umocowanej na 35 m nadmorskim klifie, w miejscu podziału między między Morzem Wschodnim (Japońskim) a Morzem Wschodniochińskim (Żółtym). Wspaniałe miejsce do fotografii i niesamowitych wrażeń. Przejazd do wioski Gamcheon - dawniej zamieszkałej przez ubogą ludność i uchodźców z terenów objętych wojną koreańską. W 2009 r. rozpoczęto projekt jej rewitalizacji. Położone schodkowo na wzgórzach domki pomalowano w jaskrawe kolory. Gamcheon porównuje się z meksykańskimi favelami, Macchu Picchu, Legolandem lub z Santorini. Przejazd na północ kraju do Namyang - Sanktuarium MB Różańcowej z Ołtarzem Wieczystej Adoracji, autorstwa M. Drapikowskiego, dzieło z inicjatywy „Communita della Pace”. Miejsce prześladowań chrześcijan, uznane świętym 7 października 1991 roku. Dalszy przejazd do Seulu - obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 (czwartek)
Wczesne śniadanie lub w formie pakietu. Transfer na seulskie lotnisko Gimpo, ok. godz. 09.00 wylot Japonii. Przylot ok. godz. 11.35. na lotnisko Haneda. Przejazd do centrum Tokyo (30 km) na obiad w tradycyjnej restauracji. Przejazd do dzielnicy Bunkyo z Katolicką Katedrą NMP (1964 r.). Przejazd przez dzielnicę Shinjuku w stronę wieży Tokyo Tower - wjazd na poziom 350 m z panoramą na tokijską metropolię. Przejazd do restauracji na kolację. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 10 (piątek)
Śniadanie. Całodzienna wycieczka w rejon Góry Fuji - wulkanu i najwyższej górę w Japonii 3776 m n.p.m, uznawanej za świętą przez wyznawców shintoizmu. Przejazd autokarem ok. 2-3 godz. do Kościoła p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Odawara. Rejs statkiem po Jeziorze Ashi - jezioro wypłenia krater wulkanu Hakone. Przy dobrej pogodzie ze statku można podziwiać majestatyczną Górę Fuji. Przejazd kolejką gądolową Komagatake na Górę Komagatake 1357 m n.p.m. - najwyższy szczyt masywu Hakone. Na górze znajduje się Świątynia Hakone. Taras widokowy daje piekną perspektywę na Górę Fuji, Jezioro Ashi oraz w oddali Ocean Spokojny. W zależności od warunków pogodowych program może ulec korekcie. Obiad w trakcie dnia. Powrót do Tokio na kolację, przejazd do hotelu na nocleg (ok. 21.30-22.00).

Dzień 11 (sobota)
Śniadanie. Zwiedzanie Tokyo. Plac przed Pałacem Cesarskim, Most Nijubashi - najczęściej fotografowany most prowadzący do bramy głównej Pałacu. Asakusa - dzielnica zachowująca klimat starego Tokyo, jest jednocześnie jedną z najbardziej popularnych. Zarówno miejscowi jak i turyści fotografują się na tle Bramy Kaminarimon. Za bramą ciągnie się uliczka Nakamise-dori z kolorowymi straganami, pełnymi łakoci i pamiątek, prowadząc do buddyjskiej świątyni Senso-ji z VII wieku. Sumida Park. Rejs statkiem po rzece Sumida i zatoce Tokijskiej w kierunku sztucznej wyspy Odaiba - podczas rejsu widoki na Tokyo SkyTree, Tokyo widziane od strony rzeki, parki, nowoczesne budowle i mosty. Katolicki Kościoł św. Józefa - dawna tokijska katedra. W trakcie programu obiad i kolacja w lokalnych restauracjach. Powrót do hotelu.

Dzień 12 (niedziela)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Tokyo - przejazd autokarem do dzielnicy Shibuya - dzielnica rozrywkowo-handlowa z najbardziej zatłoczonym skrzyżowaniem i stacją metra, na której czekał na swojego pana pies Hachiko, znany z filmu „Mój przyjaciel Hachiko”. Kościół Katolicki Shibuya. Zwiedzanie: skrzyżowanie Shibuya i pomnik psa „Hachiko”, spacer przez Park Harajuku do Meiji Jingu - najważniejszej świątyni shintoistycznej w Tokio; uliczka handlowa Omotesando. 16:00 transfer autokarem (80 km) do Narita, kolacja w restauracji. Transfer na lotnisko Narita, odprawa, ok godz. 22:35 wylot bezpośredni do Polski, przelot do Warszawy.

Dzień 13 (poniedziałek)
Przylot do Polski, lądowanie w Warszawie ok. godz. 06:00 rano.

Cena: 8500 zł + 2200 USD/os.

Cena zawiera opłaty za:
- bilety lotnicze: PLL LOT Warszawa - Seul i Tokyo - Warszawa, lot wewnętrzny Korean Air: Seul - Tokyo, opłaty lotniskowe,
- 7 noclegów w hotelach 4* w Korei Południowej, 3 noclegi w Tokyo w hotelu 3*, pokoje 2-os z łazienkami;
- wyżywienie w Korei Południowej: 7 śniadań w hotelach i 7 obiadokolacji w lokalnych restauracjach,
- wyżywienie w Japonii: 3 śniadania w hotelach, 4 obiady i 4 kolacje w lokalnych restauracjach,
- przejazdy i transfery klimatyzowanymi autokarami,
- opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika,
- opiekę angielskojęzycznych przewodników w Korei i Japonii,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsy i kolejki wg programu,
- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 120 000 €, NNW 40 000 zł, bagażu 2500 zł,
- składka na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł/os.), - składka Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł/os.)
- zestaw słuchawkowy tour guide.

Cena nie zawiera:
- dojazdu na/z lotnisko/a Okęcie, - napoi do posiłków, - napiwków dla obsługi, przewodników i kierowców,
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 1100 USD, ilość pokoi 1-os. ograniczona, tylko na zapytanie,
- ofiar na tacę w lokalnych kościołach, wydatków osobistych i innych świadczeń, nieopisanych w programie,
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z powodu nagłych wypadków, choroby przewlekłej, SARS-COV lub kwarantanny ok. 550-850 zł/os (polisa powinna być wykupiona i opłacona w całości w ciągu 13 dni od podpisania umowy-zgłoszenia lub pierwszej wpłaty, zależy co nastąpiło pierwsze), cena może ulec zmianie, cena zależy od wariantu polisy, wieku u., kursu euro/dolara, zakup polisy jest dobrowolny.
- opłat za zmiany lub korekty danych w biletach lotniczych, koszt do ustalenia. Po wystawieniu biletów zwrot kosztów niemożliwy.

Informacje: ks. Andrzej Godlewski, tel: 502 517 707.
Zapisy: tel: 81 743 76 28 lub 695 938 11. BP OLIMP Lublin, 09:00-15:00 pon-pt.,

Zapisy tylko z wpłatą zaliczki 5000 zł/os. do 30 listopada 2024 r. lub do wyczerpania miejsc. Wpłata 2200 USD/os. do 31 stycznia 2025 r., dopłata 3500 zł/os. do 10 kwietnia 2025 r. Przy zapisie prosimy o dokładne dane, takie jak w paszportach.

Bank PKO BP S.A. I Oddz. Lublin, nr konta zł nr 29 1020 3147 0000 8502 0143 9736,
nr konta dolarowego: PL 48 1020 3147 0000 8502 0178 2580, SWIFT BPKOPLPW, dopisek: Korea-Japonia 14-26.05.2025.

Uczestnicy powinni posiadać PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY ponad okres trwania pielgrzymki. Z uwagi na znaczny koszt pielgrzymki, osobom niepewnym co do swoich planów życiowych i zdrowotnych zalecamy rozważenie zakupu ubezpieczenia od rezygnacji, którego koszt wynosi ok. 550-850 zł. Polisa powinna być wykupiona i opłacona w ciągu 13 dni od podpisania umowy-zgłoszenia udziału w pielgrzymce lub dokonania pierwszej wpłaty, zależy co nastąpiło jako pierwsze.

BIURO PODRÓŻY "OLIMP”
ul. Kościelna 5 lok. 3, 20-307 LUBLIN, czynne pon-pt w godz. 09.00-15.00.
tel.: +48 81 743 76 28,
tel: +48 81 534 58 45,
kom. + 48 695 938 110.
www.olimp.lublin.pl travel@olimp.lublin.pl

Nr wpisu do rejestru 295.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.